Basında Polatlı Taksi

http://www.polatliistiklal.com/index.php?option=com_content&task=view&id=18276&Itemid=53

KRAL MİDAS TÜRBESİ’NDEKİ TAKSİCİ

Yazar Güven HAFIZOĞLU
Wednesday, 03 July 2013

Hepimiz Polatlı’nın turizm ve üniversite şehri olması için uğraşıyoruz.Tarım ürünleri para etmediği zaman Polatlı caddeleri ıssızlaşıyor.Fabrikaların bacaları tütmediği zaman ekonomik sıkıntılar artıyor.Şehrimizin gelecek planlarında ya üniversite yada turizm olmak zorunda.

Bilgiye ulaşmanın en kolay yolu internet Polatlı ile ilgili haber ve yorumları öğrenmek istiyorsanız ’polatliistiklal’ diye yazıyorsunuz.Taksiye ihtiyacınız olduğunda ‘polatlitaksi’ yazıyorsunuz.Şehrimizdeki 11 taksi durağı ve 99 rakibinizin önüne geçiyorsunuz.Sitede şehrimizle ilgili tanıtıcı bilgilerde yer alıyor.Örneğin ‘GORDİYON VE YASSIHÖYÜK MÜZESİ’ başlıklı yazıda ‘Polatlı Yassıhöyük Gordiyon antik kent,Kral Midas Türbesi ve Gordiyon Müzesi Gezdirmesi 120 TL’ İmla hatalarını siteden kopyaladım.

Nöbetçi eczaneler,oteller taksimetre fiyatları,taksi plaka fiyatları telefon numaraları,Polatlı haritası,hızlı tren taksi,havaalanı taksi,58.Topçu Okulu taksi,Gordion müzesi gezisi ve trafik rehberi bölümleride sitede yer alıyor.Mesafe ölçerle şehirler arası uzaklığın kaç kilometre olduğunu öğreniyorsunuz.turizm şehri olduğumuz için Ankara Esenboğa Havaalanı‘ndan Polatlı’ya taksi ücreti 60 Euro olarak belirlenmiş. Taksicimiz her türlü teknolojiyi kullanmış.Taksimetre kapımızda açılıyor.’ huseyinozsu@gmail.com’ adresinden de ulaşabiliyorsunuz.

Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın ambleminin de bulunduğu sitede 2012 de yapılan bi yorumda taksi plaka fiyatı olarak 40-100 bin lira arası verilmiş.Taksici esnaflarda taksi plakalarının bu yıl 100 bin liradan satıldığını iddia ettiler.Her ne kadar Kral Midas Tümülüsü’nü,türbe olarak tanıtsa da girişimci taksicimiz hızlı trenin Ankara-Eskişehir-Konya ve Polatlı istasyonlarındaki kalkış-varış saatlerine kadar sitesinde bilgilendirme yapmış.

Şehrimize gelen asker ailelerine de indirim yapan taksicimiz 65 lira yazan Acıkır Askeri Kışlasına 40 liraya taşıyarak ne kadar iyiliksever olduğunu göstermiş.

Polatlı’daki diğer taksiciler durumu yeni yeni fark etseler de onlar da teknolojiden faydalanma yoluna gitmek zorunda kalacaklar.Birkaç kişi arabalarında seyyar POS cihazı bulunduruyor.

NOT:Piyasaya yeni sürülen 5 liraları BTM’ler kabul etmediği için sıkıntılar yaşanıyor.Hasat mevsimi olduğu için bankalarda uzun kuyruklar devam ediyor.Paralarını almak isteyen çiftçiler saatlerce banka önlerinde sıra bekliyorlar.